REPUBLIKA predkladá zákon na zákaz diskriminácie a segregácie nezaočkovaných proti Covidu
Poslanci hnutia REPUBLIKA predložili na júnové rokovanie Národnej rady SR návrh novely trestného zákona, ktorá by zakázala akúkoľvek diskrimináciu ľudí, ktorí nie sú zaočkovaní proti Covidu.
Ľudia, ktorí nepodstúpia zo zákona NEPOVINNÉ očkovanie proti Covidu nesmú byť žiadnym spôsobom diskriminovaní, segregovaní, sankcionovaní alebo obmedzovaní na svojich základných ľudských právach. Akékoľvek priame či nepriame nútenie do “nepovinného” zaočkovania sa proti Covidu je neprípustné.
Žiaľ, čoraz častejšie sme svedkami, ako sa objavujú rôzne informácie o tom, že ľudia, ktorí sa nedajú „dobrovoľne“ zaočkovať proti koronavírusu budú mať obmedzenú účasť na hromadných podujatiach, obmedzené navštevovanie verejných priestorov, využívanie MHD-čky či cestovanie za hranice.
Podľa článku 12 Ústavy Slovenskej republiky „Ľudia sú slobodní a rovní v dôstojnosti i v právach. Základné práva a slobody sú neodňateľné a nezrušiteľné“.
Článok 5 Dohovoru o ľudských právach a biomedicíne zase stanovuje, že zásah v oblasti zdravia možno vykonať len so súhlasom dotknutej osoby.
Ochorenie COVID-19 sa v zozname chorôb, proti ktorým je očkovanie povinné nenachádza. A preto je absolútne neprípustné, aby boli ľudia, ktorí nepodstúpia zo zákona NEPOVINNÉ očkovanie akýmkoľvek spôsobom sankcionovaní, diskriminovaní, segregovaní alebo inak obmedzovaní na svojich základných ľudských právach.
Preto v našej novele zákona navrhujeme, aby bolo akékoľvek nútenie k nepovinnému očkovaniu proti koronavírusu považované za trestný čin, za ktorý by páchateľovi hrozil až trest odňatia slobody. Obzvlášť, ak by chcel niekto nútiť ľudí k podstúpeniu nepovinného očkovania pod hrozbou akýchkoľvek sankcií či dokonca obmedzení základných ľudských práv.
Zdôrazňujeme, že týmto zákonom teraz neotvárame otázku tzv. povinného očkovania, napríklad proti tetanu či iným vážnym chorobám, ale vyslovene smerujeme len na zabezpečenie naozajstnej dobrovoľnosti očkovania proti koronavírusu. Bez výnimiek, bez diskriminácie.
Základné ľudské práva a slobody musíme chrániť. Je to to posledné, čo nám zostáva.
A my sa ich vzdať nemienime!
REPUBLIKA rázne odmieta policajné obvinenie Milana Mazureka kvôli podpore protivládnych protestov
Policajné besnenie pokračuje. Dňa 2.6.2021 si poslanec NR SR a podpredseda hnutia Republika Milan Mazurek prevzal uznesenie, ktorým voči nemu polícia vzniesla obvinenie pre údajné spáchanie prečinu podnecovania, za ktorý mu hrozia až dva roky vo väzení.
Dopustiť sa ho mal tým, že ako opozičný politik vyzval ľudí, aby protestom prišli vyjadriť svoju nespokojnosť so súčasnou vládou. Za pozvanie občanov na protivládny protest mu tak hrozia dva roky väzenia.
REPUBLIKA toto obvinenie rázne odmieta a považuje ho za politicky motivovanú snahu vlády o likvidáciu rastúcej opozičnej sily.
Obvinenie Milana Mazureka vnímame ako politický nástroj na jeho umlčanie a na zastrašenie celého hnutia REPUBLIKA, ktoré hneď po svojom vzniku prevzalo opozičnú iniciatívu aj v organizácii protivládnych protestov.
Vláda neváha využiť a vymyslieť už naozaj čokoľvek, len aby opozícii zavrela ústa. A to všetko v čase, keď sa najvyšší predstavitelia vlády zmietajú v sieti škandálov, ktoré na Slovensku nemajú obdobu.
Nevzdáme sa a budeme aj ďalej bojovať za slobodu, právo a spravodlivosť. Nedáme sa zastrašiť a neuhneme, bez ohľadu na to, k akým zákerným činom sa táto vláda zníži!
Podávame trestné oznámenie na organizovanú zločineckú skupinu, ktorá sa snaží ovládať Slovensko!
Je to potvrdené, Slovensko ovláda mafia! Podávame trestné oznámenie na zločineckú skupinu a zvolávame mimoriadnu schôdzu parlamentu.
Po správe riaditeľa SIS, ktorú predniesol v parlamente je zrejmé, že na Slovensku pôsobí zákerná organizovaná zločinecká skupina pozostávajúca zo skorumpovaných policajtov, vyšetrovateľov a možno aj prokurátorov a sudcov. A nebolo vylúčené, že aj z politikov!
To, čoho sme na Slovensku teraz svedkami sa nedá nazvať inak ako vojna dvoch mafií. Bývalú mafiu na čele s Kočnerom, Bödörom, Jankovskou a ďalšími sa snaží vytlačiť nová mafia na čele s Lipšicom a Matovičom.
Právny štát je jednoducho v troskách. Dotýka sa to každého človeka. Je totiž podstatný rozdiel, či bude na Slovensku vládnuť zákon alebo mafia. Či bude na polícii a súdoch rozhodovať spravodlivosť alebo známosti a úplatky.
V REPUBLIKE ideme proti tomu bojovať zo všetkých síl, so snahou zachrániť, čo sa ešte dá. S aktívnou časťou opozície zvolávame mimoriadnu schôdzu parlamentu a taktiež podávame trestné oznámenie na organizovanú zločineckú skupinu.
Žiadame vypočuť všetkých zainteresovaných svedkov, od prezidentky, premiéra Hegera, predsedu NR SR Borisa Kollára až po špeciálneho prokurátora Lipšica.
Žiadame odtajnenie zásadných spisov, národ si zaslúži vedieť pravdu!
Je to smutné, ale všetky tieto udalosti sú dôkazom toho, že Slovensko naozaj potrebuje razantnú zmenu. Nie len vymeniť jednu oligachistickú skupinku za druhú.
Bojujeme, za SLOVENSKÚ REPUBLIKU, za Vás!
Kvôli nečinnosti vlády prichádza Slovensko o pomoc z Fondu solidarity EÚ
V utorok 11.5.2021 schválil Európsky parlament poskytnutie pomoci Estónsku z Európskeho fondu na prispôsobenie sa globalizácii. Tieto peniaze majú slúžiť na pomoc 10 080 prepusteným zamestnancom a skrachovaným živnostníkom z oblasti cestovného ruchu, ktorí prišli v Estónsku o prácu kvôli Covidu.
V rámci tohto hlasovania vyšla z materiálov Európskej komisie na povrch pre Slovákov šokujúca informácia, že Slovenská republika ani len nepožiadala z Fondu solidarity o pomoc na boj s hospodárskymi následkami Covidu. O túto pomoc požiadali a v celkovej hodnote stoviek miliónov eur ju aj získali takmer všetky členské štáty EÚ, vrátane okolitých štátov – Rakúska, Česka, Maďarska, Nemecka alebo dokonca nečlenského Albánska a Srbska. Ako vyplýva z predmetnej správy schvaľovanej v Európskom parlamente, Slovenská republika o pomoc z tohto fondu ani len nepožiadala.

Považujeme to za škandalózne zlyhanie súčasnej slovenskej vlády, ktorá Slovensku nielenže priamo škodí, ale svojou nečinnosťou a neschopnosťou ho ešte aj pripravuje o obrovské finančné prostriedky z dostupných fondov EÚ, o ktoré stačí len zmysluplne požiadať. Tieto spoločné fondy sú určené na pomoc pri povodniach alebo na pomoc v dôsledku odstraňovania hospodárskych škôd protiepidemických opatrení. Čiže presne na to, čo Slovensko teraz trápi. Stačí o ne len relevantne požiadať.
V mene občanov SR postihnutých ekonomickými dopadmi pandémie koronavírusu, ale aj súčasnými povodňami, preto vyzývame členov vlády SR aby nespali a začali robiť svoju prácu. Vyzývame vládu SR, aby naplno žiadala o financie aj z týchto fondov. V tom rozpočte sú aj naše peniaze.
Aj Slovensko platí do EÚ takmer miliardu eur ročne a kopec ďalších miliárd odchádza na západ v podobe ziskov zahraničných firiem. Pýtajme si, na čo máme nárok! Je to určite lepší spôsob získania peňazí, ako zdvíhať DPH na 25 %.
Viac informácií je uvedených priamo v Správe o návrhu rozhodnutia Európskeho parlamentu a Rady o mobilizácii Fondu solidarity Európskej únie na účely poskytnutia pomoci Grécku a Francúzsku v súvislosti so živelnými pohromami a Albánsku, Belgicku, Česku, Čiernej Hore, Estónsku, Francúzsku, Grécku, Chorvátsku, Írsku, Lotyšsku, Litve, Luxembursku, Maďarsku, Nemecku, Portugalsku, Rakúsku, Rumunsku, Srbsku, Španielsku a Taliansku v súvislosti so závažným ohrozením verejného zdravia – https://www.europarl.europa.eu/doceo/document/A-9-2021-0157_SK.html
Bojujeme za práva tých, čo sa sami brániť nedokážu!
Poslanci hnutia REPUBLIKA dnes predložili do Národnej rady Slovenskej republiky návrh zákona na zákaz chovu a týrania psov v nelegálnych osadách.
Beštiálne týranie psov, ktoré predvádzajú niektorí asociáli musí prestať. Takéto neľudské správanie nepatrí do dnešnej doby. Žiaľ, všetky vlády si nad tým dlhodobo zatvárajú oči, polícia nekoná a ochranári sú bezmocní…
Preto v hnutí REPUBLIKA preberáme iniciatívu aj v tejto oblasti a prichádzame do parlamentu s návrhom zákona, ktorý by podstatne obmedzil týranie psov v osadách. Navrhujeme, aby bolo možné psov držať len na legálne užívaných pozemkoch, čiže nie pri nelegálnych chatrčiach.
Nami navrhnutá novela zákona č. 282/2002 Z. z., ktorým sa upravujú niektoré podmienky držania psov, a Trestného zákona č. 300/2005 Z. z., vo veľkej miere zamedzí chovu psov v nelegálnych osadách, nakoľko chov psov (mimo zariadení na chov) podmieňuje vlastníckym alebo iným užívacím právom k nehnuteľnosti, na ktorej sa pes má držať.
Predložili sme návrh riešenia, aktívne otvoríme v parlamente aj túto tému a budeme tlačiť na vládnych poslancov, aby tento zákon prijali.
Nesúhlasíme s diskriminačným návrhom vlády o vyplatení 333€ bonusu na deti osadníkov
Návrh SME RODINA a OĽANO na vyplatenie 333 eurových bonusov na deti len pre nepracujúcich a osadníkov považujeme za kolosálnu nespravodlivosť a diskrimináciu pracujúcich ľudí, ktorí sa previnili len tým, že chodia do roboty, platia hypotéky a starajú sa o deti.
Asociáli dostávali aj počas pandémie svoje dávky načas a okrem iného dostávali aj potraviny zadarmo. Slušní ľudia nedostali nič.
S tímom našich právnikov už analyzujeme možnosť podania diskriminačnej žaloby, ak by to vláda takto schválila. V tomto štádiu to však vidíme skôr na vytvorenie silného politického tlaku na vládu.
Hnutie REPUBLIKA v mene státisícov slušných pracujúcich rodín rezolútne protestuje proti tejto diskriminácii a bude v ich mene na vládu tlačiť zo všetkých síl, aby bola dosiahnutá spravodlivosť a presadenie zásluhovosti v sociálnom systéme.
Budujeme medzinárodné priateľstvá s našimi slovanskými bratmi
Hnutie REPUBLIKA spája, buduje medzinárodné priateľstvá a mier aj medzi slovanskými národmi.

Náš splnomocnenec pre vzťahy s Ruskou federáciou Peter Marček dostal z Moskvy vzácnu pozvánku na vojenskú prehliadku ku Dňu víťazstva 2021.

Tlmočí tam nahlas, že Slováci sú za mier a nestotožňujú sa s agresívnou protiruskou politikou Matovičovej vlády.
Pridajte sa k nám! Za slovanskú vzájomnosť!
Brusel schválil Covid pasy. Ako jediní sme aktívne vystúpili proti ďalšej šikane!
Europarlament včera odhlasoval zavedenie tzv. Covid pasov. Stalo sa to, žiaľ, aj s masívnou podporou slovenských europoslancov.
Predseda hnutia REPUBLIKA, europoslanec Milan Uhrík sa v Bruseli ako jediný Slovák spojil s 53 konzervatívnymi europoslancami z celej Európy, aby spolu predložili na hlasovanie návrh na úplné zamietnutie pripravovaných Covid pasov.
Žiaľ, tento návrh na zamietnutie Covid pasov neprešiel, pretože proti nemu hlasovali aj takmer všetci slovenskí europoslanci. Okrem progresívcov, liberálov a poslancov z KDH boli proti zamietnutiu Covid pasov dokonca aj všetci SMERáci. Vo finálnom hlasovaní sa zase SMERáci iba zdržali. Čo si o takejto dvojtvárnej politike máme myslieť?
Nestačili nám testovacie certifikáty od Matoviča? Treba ešte ďalšie z EÚ?!
Veď to bude opäť len čistá šikana. Ľudia sa budú musieť týmito covid certifikátmi preukazovať pri cestovaní za hranice a v budúcnosti možno aj pri návšteve reštaurácií či obchodov. Tieto pasy v podstate zavádzajú povinnosť buď sa pravidelne testovať, pravidelne očkovať alebo prekonať Covid. Pamätajte si politikov, ktorí to schválili alebo tomu nebránili!
S REPUBLIKOU budeme aj naďalej bojovať za to, aby sa tieto pasy nestali na Slovensku nástrojom ďalšieho šikanovania a diskriminácie.
Zachráňme Slovensko pred vymieraním silnou prorodinnou politikou štátu!
V hnutí REPUBLIKA si uvedomujeme, že ak nezmeníme sociálnu politiku štátu, detské ihriská budú o pár rokov zívať prázdnotou. Neustále klesanie demografickej krivky hovorí jasnou rečou – od tohto roku začína Slovensko starnúť a pomaly vymierať.
Liberálni politici nám chcú nahovoriť, že riešením tohto problému je napríklad imigrácia. To však nie je pravda. Riešením je silná prorodinná politika štátu podporujúca slušné rodiny, ale najmä ľudia odhodlaní tieto veci zmeniť!
Mladým ľuďom pomôžeme získať vlastné bývanie. Rozbehneme štátnu výstavbu bytov. Sprístupníme ľuďom štátne hypotéky. Pre matky predĺžime materskú dovolenku. Zvýšime daňový bonus. Vyrovnáme regionálne rozdiely. Dáme prácu ľuďom všade, nie len v Bratislave.
Slušným spôsobom a profesionálnym programom Slovenskej republike spoločne dokážeme vrátiť mladosť a perspektívu. Máme odvahu zreformovať štát tak, aby bol spravodlivý a štedrý k tým, ktorí si pomoc štátu naozaj zaslúžia, nech je Slovensko opäť šťastným domovom plným detskej radosti, šťastným domovom pre nás všetkých.
Spoločne to dokážeme!
Vyzývame vládu, aby zverejnila pripravovaný protipandemický zákon
Vyzývame vládu, aby okamžite informovala verejnosť o tom, ako sa plánuje vysporiadať s koncom núdzového stavu, ktorý nastane nasledujúcu stredu 28. apríla 2021.
Podľa našich informácií totiž vláda pripravuje za zatvorenými dverami tzv. protipandemický zákon, ktorý by jej umožňoval udržať si absolútnu moc a nariaďovať celoplošné zákazy a obmedzenia slobôd už úplne bežne – aj bez vyhlásenia núdzového stavu.
Súčasťou pripravovaného návrhu zákona má aj byť možnosť zavedenia nútenej práce pre občanov – nariadenia pracovnej povinnosti najmä pre zdravotníkov, a takisto zavedenie vysokých pokút a trestov pre všetkých občanov.
Tento zákon pripravuje vláda opäť bez verejnej diskusie, v tichosti a do dnešného dňa nemajú k nemu oficiálne prístup dokonca ani poslanci. Odmietame, aby boli takéto závažné zákony predkladané poslancom diletantsky len pár hodín vopred v skrátenom legislatívnom konaní – bez priestoru na otázky a relevantnú diskusiu.
Tento zákon zasiahne do života 5,5 milióna ľudí. Ide dlhodobo o najzávažnejšiu celospoločenskú tému. Ľudia si zaslúžia vedieť, čo na nich vláda chystá a kedy už konečne prestane so šikanovaním občanov.
Predseda hnutia REPUBLIKA Milan Uhrík preto vyzýva premiéra Hegera, aby vláda začala konečne hrať s občanmi čistú hru, prestala ich zavádzať a povedala im pravdu o svojich plánoch po skončení núdzového stavu.
Odmietame štvanie do vojny – Rusi nie sú naši nepriatelia!
Aj napriek jednoznačne proruským postojom obyvateľstva Slovenskej republiky, sa vládni politici a novinárska sekta predbiehajú v útočných vyhláseniach voči Ruskej federácii. Na podporu svojich štvavých protiruských rečí využívajú rôzne údajné podozrenia, bez skutočných dôkazov, no v prípade jednoznačných porušení medzinárodného práva alebo vraždenia desiatok ľudí u ich spojencov sa tvária, že sa nič nedeje. Toto pokrytectvo je rovnako nechutné, ako snaha zaviesť Slovensko do vojny proti našim slovanským bratom.
Umelý cirkus okolo Sputnika V, provokačné manévre na Ukrajine, pokus o majdan v Bielorusku, napádanie projektu Nord Stream II, vyhosťovanie ruských diplomatov, atď. – už aj slepý vidí, že tu ide o systematickú a hlavne organizovanú snahu o diskreditáciu a vyhrotenie napätia s Ruskou federáciou.
Takto sa to začína. Takto sa hľadajú akékoľvek zámienky na konflikt, do ktorého je nesvojprávnymi politikmi žiaľ vťahované aj Slovensko.
V Hnutí Republika odmietame takéto bezhlavé šírenie napätia a vždy budeme presadzovať vyváženú zahraničnú politiku a dobré vzťahy na západ aj na východ. Našim cieľom je hľadanie spojencov a nie nepriateľov. Preto ďalšiu eskaláciu napätia nesmieme dopustiť!
Navrhujeme zavedenie povinných psychotestov pre členov vlády
Rok pôsobenia bláznov vo vláde stačil. Preto sme navrhli zákon, aby musel každý člen vlády pred vymenovaním podstúpiť riadny klinický psychotest, či je na výkon tejto náročnej funkcie duševne spôsobilý.
Ak môžu na psychotesty chodiť šoféri, policajti, vojaci aj držitelia zbrojných preukazov, tak naozaj nevidíme dôvod, prečo by psychotest pred nástupom do funkcie nemali absolvovať aj ľudia, ktorí majú oveľa väčšiu zodpovednosť – členovia vlády, ministri či budúci premiér.
Aby sa Slovensko už netrápilo s bláznami vo vláde. Nikto normálny s tým nemôže mať žiadny problém.
Nedovoľme vtiahnuť Slovensko do vojny proti Rusku!
Na Ukrajine sa v týchto dňoch opäť stupňuje napätie a zo Slovenska zaznieva stará, dobre známa propaganda.
Apelujeme preto na každého, kto svojím hlasom zastupuje Slovensko a vyjadruje tak oficiálne postoj jeho občanov: „Buďte v tejto veci zdržanliví a zodpovední. Nebuďte slepí ani hluchí. Nečítajte z papiera to, čo Vám napíšu iní.“
Ako politici máte plniť vôľu občanov. Tak teda vedzte, že občania Slovenskej republiky si neželajú byť zaťahovaní do akýchkoľvek sporov a konfliktov, ktoré sa týkajú cudzích štátov.
Občania na Slovensku chcú žiť v mieri, chcú byť slobodní a chcú, aby ste toto ich želanie do bodky napĺňali…
Životné prostredie chráňme činmi, nie prázdnymi frázami
Parlament prijal uznesenie k petícii s názvom „Klíma ťa potrebuje“, kde varuje pred tragickým znečisťovaním našej planéty a žiada, aby sa urobilo niečo pre ochranu nášho životného prostredia.
Keďže v hnutí REPUBLIKA Slovensko úprimne milujeme a prajeme si zachovať pre naše deti prírodu krásnu, živú a čistú, nemáme na rozdiel od vládnych pokrytcov strach pomenovať problémy pravým menom.
Globalizácia je hlavným zdrojom znečistenia planéty. To, čo si vieme vypestovať a vyrobiť doma, vozíme zbytočne tisíce kilometrov iba preto, aby mohli globálne korporácie a najbohatší oligarchovia nepredstaviteľne bohatnúť.
My to preto hovoríme na rovinu a nahlas! Záleží nám na našej prírode, chceme ju chrániť, a preto budeme vždy aktívne presadzovať lokálnu produkciu potravín a tovarov bežnej spotreby u nás doma. Dáme tým prácu našim ľuďom, zabránime ekonomickej migrácii a podporíme ochranu planéty. A že tým budú stratoví nejakí bezohľadní oligarchovia? Tak tí nás nezaujímajú…
Rovnako sa ale nebojíme poukázať na komunity, ktoré spôsobom svojho života devastujú lesy a vodné toky vo svojom okolí a ničia tak životné prostredie a pestrý život v ňom. Z pozície vlády zavedieme rešpekt k zákonom Slovenskej republiky aj do osád a donútime znečisťovateľov po sebe poupratovať a zaplatiť si za to!
Vyzývame vládu na okamžité prijatie odškodňovacieho zákona pre ľudí
Vyzývame premiéra Hegera a ministra Sulíka, aby bezodkladne prijali odškodňovací zákon, ktorý už pol roka drží vláda niekde v šuflíku.
V rámci tzv. boja proti epidémii vláda bez diskusie zatvorila takmer všetky slovenské malé obchody a prevádzky. Údajne preto, aby sa v nich ľudia nenakazili. Na druhej strane však vláda nechala otvorené veľké zahraničné supermarkety, ktoré sú doslova preplnené ľuďmi. Každý deň majú tržby ako na Vianoce.
Ubytovacie zariadenia, hotely, reštaurácie, pohostinstvá, cestovné kancelárie, kiná, divadlá a maloobchody, ktoré sú dnes z nariadenia vlády zatvorené prispeli v roku 2019 do slovenskej ekonomiky sumou viac ako 14 miliárd eur.
Odškodňovací zákon, ktorý mal zničené odvetvia udržať ako-tak nažive, vláda Igora Matoviča šesť mesiacov nepochopiteľne ignorovala! Minister hospodárstva Sulík už minimálne dvakrát verejne tvrdil, že jeho návrh odškodňovacieho zákona „neprešiel na vláde“. Skutočnosť je však taká, že vláda o tomto Sulíkovom návrhu nielenže nehlasovala, ale nikdy ani len nerokovala!
Preto v mene tisícok zlikvidovaných prevádzok a desaťtisícov vyhodených zamestnancov vyzývame novú vládu Eduarda Hegera, aby bezodkladne prijala odškodňovací zákon, ktorý úmyselne drží niekde v šuflíku!
Ak vláda takýto zákon s adekvátnym odškodnením ľudí v priebehu najbližších týždňov nepripraví a neschváli, poslanci hnutia REPUBLIKA predložia na schôdzu Národnej rady Slovenskej republiky vlastný návrh zákona o odškodnení.
Ľudia krachujú a prevádzky, ktoré celý život budovali miznú jedna za druhou. Títo ľudia nemôžu byť rukojemníkmi koaličných sporov. So štátnou pomocou nemôžeme ďalej čakať. Už včera bolo neskoro!
Milan Mazurek bojuje za občanov a proti arogancii vládnych poslancov
Milan Mazurek dnes v parlamentnej rozprave k ďalšiemu predĺženiu núdzového stavu musel bojovať o svoje právo vyjadriť sa. Ako je z videa zrejmé, bojoval predovšetkým za občanov a proti arogancii a nadutosti vládnych poslancov.
Tí neuniesli kritiku a váhu argumentov, ktorá sa na nich v pléne zosypala zo strany opozičných, ale už aj vlastných, teda koaličných poslancov.
Spolu s Matovičom musia skončiť aj jeho nezmyselné obmedzenia a zákazy!
Duo Matovič – Mikas svojimi nezmyselnými nápadmi a zákazmi zruinovali celé Slovensko. Toto všetko musí skončiť spolu s Matovičom!
Tejto vláde nedôveruje rekordné množstvo ľudí nielen kvôli osobe Matoviča, ale najmä kvôli deštrukcii, ktorú priniesla. Na nezákonnosť Matovičových a Mikasových opatrení upozorňovali právnou cestou viac ako pol roka aj súčasní členovia hnutia REPUBLIKA! Mikasove zákazy sa nepozdávajú dokonca ani generálnemu prokurátorovi Žilinkovi, ktorý požiadal Ústavný súd o ich preskúmanie.
Likvidačné obmedzenia a zákazy, ktoré zaviedlo duo Matovič – Mikas považujeme za prehnané a kontraproduktívne. Preto sme dnes adresovali výzvu hygienikovi Mikasovi, aby okamžite uvoľnil zbytočné a nelogické obmedzenia a zrušil celoplošné testovania. Veď už aj malé deti vedia, že vôbec ničomu nepomáhajú a že ide len o kšeft.
S príchodom jari nastal čas začať otvárať reštaurácie, obchody, školy, športoviská, atď. Nastal čas, aby sme sa aj na Slovensku opäť mohli slobodne nadýchnuť. Po roku strašenia, počúvania výhovoriek a sľubov typu “vydržte už len 2 týždne” si všetci zaslúžime opäť žiť normálne.
Poslanci REPUBLIKY vládu Igora Matoviča určite NEPODRŽIA!
V stredu 17.3.2021 sa konala historicky prvá tlačová konferencia Hnutia REPUBLIKA. Tlačové vyhlásenie sme sa rozhodli urobiť na základe sci-fi scenárov, ktoré prezentuje minister obrany Jaroslav Naď a exminister hospodárstva Richd Sulík o tom, že uvažujeme o podpore vlády Igora Matoviča.
Veľmi nás teší, že o spoluprácu s našim hnutím je už od samého začiatku veľký záujem. V našich názorových hodnotách však nikdy nepoľavíme. Matovičovu vládu považujeme za najväčšiu tragédiu, ktorá v poslednom období postihla Slovensko.
V žiadnom prípade nepodporíme menšinovú vládu!
Milan Uhrík sa v Europarlamente zastal Poľska a Maďarska v ich snahách presadiť pravidlá pre masmédiá

Je zaujímavé, že EÚ mlčí, keď médiá cenzurujú konzervatívnych politikov, keď lynčujú odporcov imigrácie a ochrancov tradičných hodnôt.
Je zaujímavé, že EÚ mlčí, keď sociálne siete blokujú ľudí za ich odlišné názory.
Ale keď si náhodou nejaká suverénna vláda dovolí vyžadovať dodržiavanie pravidiel aj od masmédií či mimovládok, tak je z toho v Bruseli obrovský škandál.
Milan Uhrík sa v Europarlamente opäť zastal Poľska a Maďarska. Europrogresívci chcú tieto štáty (už zase) potrestať, lebo žiadajú od masmédií, aby – čítate dobre – platili dane! (viac…)
Milan Uhrík v Bruseli hlasoval proti tomu, aby sa z EÚ stala “LGBTIQ zóna”

Europarlament vyhlásil územie EÚ za “zónu slobody pre LGBTIQ”. Niektorí europoslanci skrátka už nevedia čo so sebou a to, že EÚ nie je oficiálne “LGBTIQ zóna” ich trápi najviac na svete. Úbohé, ale reálne.
Toto uznesenie je reakciou Bruselu na konzervatívnu politiku Poľska a Maďarska, ktoré tejto ideológii nechcú ustúpiť a zavádzajú zákony na ochranu tradičných hodnôt a podporu rodín.
Faktom je, že nikde na svete nemajú príslušníci LGBT pre život také priaznivé podmienky ako v EÚ. Reči o diskriminácii a vyvolávanie neustáleho pocitu viny u verejnosti sú prehnané.
Slovensko patrí do strednej Európy. Slovensko patrí k V4. A v budúcnosti bude Slovenská REPUBLIKA ochraňovať zdravý rozum a tradičné hodnoty presne tak razantne, ako to robí dnes Poľsko a Maďarsko. (viac…)